Ugryzienia komarów, przygotuj się na lato!

Ugryzienia przez komary zazwyczaj nie są niczym niebezpiecznym, jedynie powodują ból i dyskomfort, dlatego leczenie ich jest głównie objawowe. Dodatkowo można zapobiegać ugryzieniom komarów, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci, które najgorzej znoszą tego typu dolegliwości.

Ugryzienie komara – opuchlizna

Pierwszym objawem ukąszenia komara jest zazwyczaj opuchlizna. Skóra jest widocznie czerwona z ewentualnie rozjaśnionym wzgórkiem na środku. Może bardzo swędzieć. Jeżeli nie mamy pod ręką żadnego produktu łagodzącego, to warto posmarować ukąszone miejsce wodą, która lekko złagodzi świąd.

Ugryzienie komara – uczulenie

Niektóre osoby mogą wyjątkowo mocno reagować na ugryzienie komara. Są to osoby uczulone, u których bardzo szybko pojawia się opuchlizna, która może zacząć obejmować coraz większe obszary skóry. W takim przypadku warto przygotować roztwór wody z tabletką (Calcium) i namoczyć w niej gazik, a następnie przykładać do miejsca ukąszenia. Równie istotne jest przyjęcie leków odczulających lub po prostu powolne wypicie szklanki wody z dwoma tabletkami wapna (Calcium). Dodatkowo można zastosować specjalne żele chłodzące (np. Altacet) lub leki dla alergików typu Zyrtec. Warto również wzmocnić organizm porządną dawką witaminy C. 

Jak leczyć ugryzienia komarów?

Ugryzienie komarów u osoby nieuczulonej leczy się o wiele prościej. Wystarczy zrobić zimny okład lub posmarować skórę specjalnym kremem, lub żelem po ukąszeniach komarów. 

Czym smarować ukąszenia komarów?

Na rynku jest wiele różnych preparatów łagodzących bolesne skutki ukąszenia komarów. Żele, kremy i maści nie tylko zmniejszają obrzęk, ale również koją swędzenie i zabezpieczają skórę. Należą do nich: Allertec Ukąszenia, aerozol na skórę, Hydrocortisonum krem, żel z aloesu, Entil ukąszenia żel, puder płynny, Fenistil żel, 100P roll-on łagodzący ukąszenia komarów.

Tamara

Cześć mam na imię Tamara i na swoim blogu dzielę się poradami medycznymi oraz udzielam wskazówek przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych. Miłej lektury :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.