Skurcze mięśni to Twój problem? Zobacz przyczyny tego zjawiska i dowiedz się, jak sobie pomóc.

Skurcze mięśni to bolesne zjawisko, które dotyczy bardzo wielu z nas. Niestety, nie można jednoznacznie stwierdzić przyczyny choroby – jest wiele możliwości, od miażdżycy, przez przetrenowanie, aż do złej diety. Sprawdź najpopularniejsze przyczyny – będziesz wiedział co robić. Pamiętaj, że o ile sporadyczne skurcze mięśni nie powinny nas niepokoić, to regularne i bolesne są oznaką choroby, którą trzeba leczyć.

 

Problemy z żylakami

Lekki skurcze, obrzęk łydek i kostek, widoczne żyły na łydkach, mogą świadczyć o problemu z żylakami. W takim wypadku należy przede wszystkim unikać ucisku na nogi, np. poprzez noszenie zbyt ciasnych spodni, rajstop czy skarpet. Powinno się również zrezygnować z butów na wysokim obcasie, nie zakładać nogi na nogę. W przypadku dużych problemów, konieczna będzie operacja.

82261cac69a4e97bf5412c6d57148cc1

Ból po wysiłku fizycznym

Intensywny wysiłek może powodować nie tylko popularne zakwasy, ale również skurcze mięśni. Wystarczy mięsień rozmasować, wziąć ciepłą kąpiel i odpoczywać, w bolesnych przypadkach nakładać specjalne maści. W przyszłości najlepiej zwiększać intensywność ćwiczeń stopniowo, żeby uniknąć przetrenowania.

id_150_1439211526_c1260x1076x0x2301260x410

Zła dieta – brak magnezu i potasu

Bolesne skurcze, które długo nie mogą ustąpić, najczęściej pojawiają się w nocy? To prawdopodobnie problem z gospodarką organizmu. Nadmiar kawy, zła dieta, niektóre lekki wypłukują z organizmu cenne składniki mineralne. Aby sobie pomóc, weź suplementy z magnezem, zmień dietę oraz zmniejsz ilość wypijanej kawy na rzecz wody mineralnej lub leczniczej.

fruit_vegetables_and_grain_nci_visuals_online

Miażdżyca

Ból nie jest bardzo silny, ale zaczyna się od stóp do bioder? Może to być problem ze szczelnością naczyń krwionośnych, co prowadzi do miażdżycy. W takim wypadku najlepiej skontaktować się z lekarzem.

Tamara

Cześć mam na imię Tamara i na swoim blogu dzielę się poradami medycznymi oraz udzielam wskazówek przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych. Miłej lektury :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.