Jak wybrać odpowiedni biustonosz do karmienia?

Biust przyszłej mamy powiększa się jeszcze w trakcie ciąży, a zwłaszcza w jej ostatnim miesiącu. Karmienie piersią to najzdrowszy sposób żywienia niemowlaka, który ponadto zacieśnia więź matki i dziecka. Dobór odpowiedniego biustonosza do karmienia jest niezwykle ważny, gdyż dzięki temu piersi są odpowiednio podtrzymane, a przykładanie do nich maluszka znacznie łatwiejsze.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Przyszła mama nie powinna zbytnio spieszyć się z zakupem biustonosza do karmienia, gdyż jej piersi będą rosły do ostatniego miesiąca ciąży. Warto więc poczekać z tym do końca ósmego lub początku dziewiątego miesiąca, po porodzie piersi nie powinny znacząco zmienić kształtu. Wybór rozmiaru jest bardzo podobny, jak w przypadku zwykłego stanika. Aby go określić należy zmierzyć się luźno w biuście i pod nim. W celu ustalenia rozmiaru miseczki obwód pod piersiami należy odjąć od obwodu piersi – gdy różnica ta wynosi 13 mama ma rozmiar A, jeśli 15 B i tak dalej (rozmiar miseczki zwiększa się co dwa centymetry).

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Biustonosz do karmienia powinien być wygodny i praktyczny. Bardzo ważnym elementem dla mamy jest rozpinana klapka, która umożliwia szybkie nakarmienie niemowlęcia bez konieczności zdejmowania całego stanika. Modele z fiszbinami to nienajlepszy wybór dla karmiącej, gdyż mogą wbijać się we wrażliwe piersi. Nie oznacza to, że biustonosz dla mamy nie może być ładny. W sklepach można znaleźć szeroki wybór staników do karmienia, które są zarówno wygodne, jak i estetyczne.

Co daje mamie noszenie specjalnego stanika do karmienia?

Biustonosz do karmienia ma wiele zalet, które nie ograniczają się jedynie do wygody związanej z ułatwionym dostępem do piersi w każdej sytuacji i miejscu. Odpowiednio dobrana bielizna utrzymuje ciężkie od pokarmu piersi, a ponadto zapobiega rozciąganiu ich skóry. Dzięki temu po zakończeniu karmienia mama może zachować piękny, jędrny i kształtny biust. Biustonosz odgrywa w tym procesie nie mniejszą rolę niż stosowanie kremów pielęgnacyjnych.

Tamara

Cześć mam na imię Tamara i na swoim blogu dzielę się poradami medycznymi oraz udzielam wskazówek przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych. Miłej lektury :)