Grypa i przeziębienie – jak z nimi walczyć?

Typowe dla okresu jesienno-zimowego przypadłości, grypa i przeziębienie, to choroby, których często nie udaje się ustrzec mimo zaawansowanych działań. Duże znaczenie ma w tej kwestii naturalna odporność organizmu, wspierana przez środki z zewnątrz.

Nawet jeśli szczególnie dba się o zdrowie, czasami wystarczy lekkie wychłodzenie organizmu i kontakt z przeziębioną osobą, by pojawiły się typowe objawy infekcji. Jest to sytuacja, w której należy podjąć niezwłoczne działania mające na celu jak najszybszy powrót do formy, gdyż dłuższa choroba jeszcze bardziej osłabia organizm, nie mówiąc o szeregu kłopotów, jakie powoduje wyłączenie z normalnego funkcjonowania.

grypa_1Jak wspierać organizm w trakcie przeziębienia i grypy?

Warto wiedzieć, że organizm zaatakowany przez wirusy broni się sam, uruchamiając swe mechanizmy obronne, dlatego leczenie grypy i przeziębienia polega przede wszystkim na łagodzeniu ich objawów. Najważniejszym sygnałem, że organizm walczy z patogenem chorobotwórczym, jest podwyższona temperatura.

Inne objawy mogą być także bardzo uciążliwe, dlatego warto sięgnąć po odpowiednie środki na kaszel, katar, ból mięśni, głowy czy gardła. Na początek jednak warto zadbać o podstawowe kwestie.

Organizm, który walczy z chorobą, potrzebuje odpoczynku, warto więc zostać na czas infekcji w domu, rezygnując z pracy czy szkoły, co pomoże także uniknąć rozsiewania zarazków i zarażania innych oraz wychłodzenia organizmu. Najlepiej także zostać w łóżku lub przynajmniej dużo wypoczywać. Wskazana jest też lekka, ale pożywna dieta, by dostarczyć organizmowi sił do walki z infekcją.

Jakie suplementy i leki na grypę i przeziębienie?

Wiele osób ucieka się do domowych metod na przeziębienie i grypę, ale jest to dobre rozwiązanie tylko jeśli choroba nie jest nasilona. W innych przypadkach środki takie jak herbata z malinami, czosnek czy miód będą raczej pełnić rolę posiłkową dla właściwej kuracji.

NTUweDM4MCFjcm9w,leczenie-grypyKiedy gorączka jest wysoka, trzeba sięgnąć po lek przeciwgorączkowy, a także zastosować leczenie objawowe innych przypadłości. Leki u suplementy pomocne w zwalczaniu objawów grypy i przeziębienia można dostać w aptece np.: http://www.e-zikoapteka.pl/przeziebienie-i-grypa.html.

Nie można jednak łączyć zbyt wielu leków jednocześnie, dlatego najkorzystniej będzie zastosować nowoczesne leki na przeziębienie i grypę, które jednocześnie redukują wszystkie objawy infekcji, takie jak bóle głowy i mięśni, dreszcze, ból gardła, katar, gorączka i kaszel. Leków takich jest bardzo dużo, są to zwykle tabletki bądź atrakcyjne w stosowaniu proszki do sporządzania gorących roztworów, które dodatkowo rozgrzewają i szybko przynoszą ulgę.

O czym trzeba pamiętać podczas grypy i przeziębienia?

Grypa i przeziębienie to przypadłości na tyle powszechne, że często są bagatelizowane. Nie można jednak podchodzić do nich zbyt lekko, ponieważ, jeśli nie będą właściwie leczone, mogą dać poważniejsze konsekwencje. Zwłaszcza grypa jest chorobą, której zdecydowanie nie wolno zbagatelizować. Niezbędne jest też odpowiednie leczenie. Na grypę i przeziębienie nie stosuje się antybiotyków, gdyż są to infekcje wirusowe, a nie bakteryjne. Nie wolno także dzieciom podawać leków, które nie są dla nich przeznaczone.

.

Tamara

Cześć mam na imię Tamara i na swoim blogu dzielę się poradami medycznymi oraz udzielam wskazówek przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych. Miłej lektury :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.