Czy warto wybrać się do trychologa?

Usługi trychologów cieszą się coraz większym zainteresowaniem, coraz więcej też można znaleźć takich specjalistów. Czy ich pomoc faktycznie może dać realne efekty, czy też wizyta taka niewiele wniesie?

Trycholog to specyficzny specjalista. W przeciwieństwie do fryzjera, skupia się nie na nadaniu włosom estetycznego wyglądu doraźnie, ale na przywróceniu włosom i skórze głowy zdrowia. Jednocześnie nie jest to lekarz, a więc niektórzy uważają, że korzystniej będzie wybrać się do dermatologa. Warto jednak pamiętać, że dermatologia to bardzo szeroka dziedzina i nie każdy z tych lekarzy specjalizuje się na przykład w trudnej tematyce wypadania włosów. Trychologia zaś skupia się jedynie na włosach i skórze głowy, podchodzi więc do problemów w tym obrębie bardzo analitycznie.

Na co można liczyć?

Trycholog to specjalista mający do dyspozycji specjalne urządzenia. Jest to przede wszystkim mikrokamera, którą jest w stanie bardzo dokładnie zbadać skórę głowy i same włosy. Na podstawie tych badań można zdiagnozować, co jest przyczyną problemu wypadania, nadmiernego przetłuszczania czy zahamowania wzrostu włosów. Trycholog zwykle wykrywa takie problemy jak zaczopowane ujścia gruczołów łojowych czy uśpione mieszki włosowe. W takich gabinetach można też wykonać specjalistyczne zabiegi, na przykład peeling skóry głowy, który perfekcyjnie ją oczyszcza i pozwala na lepsze dotlenienie cebulek włosowych. W większości gabinetów można też zakupić specjalne produkty trychologiczne, które znacząco różnią się od zwykłych kosmetyków czy nawet produktów aptecznych.

Kiedy warto pójść do trychologa?

Do specjalisty tego udają się przede wszystkim osoby znużone wypadaniem włosów, na które nic nie pomaga. Pomoc dermatologa nie zawsze jest skuteczna, często jest to działanie na oślep, polegające na przepisywaniu leków recepturowych. U trychologa zaś podstawą jest dokładne badanie i diagnoza. Specjalista ten może również stwierdzić, co hamuje wzrost lub odrost włosów, a nawet ocenić, ile uśpionych cebulek znajduje się w mieszkach włosowych. Jest to dobry wybór także przy nadmiernym przetłuszczaniu się włosów.

Tamara

Cześć mam na imię Tamara i na swoim blogu dzielę się poradami medycznymi oraz udzielam wskazówek przydatnych w codziennych sytuacjach życiowych. Miłej lektury :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.